Diepgang tijdens tweede voorbereidingsdag

Komt het door de kleine groep of is het een trend? Beide vermoed ik. Omdat we voor deze keer de uitdaging voor de ‘huiswerkopdracht’ verlegd hadden naar alleen een actieve werkvorm voorbereiden en uitvoeren met de groep (voorheen wisselden we het af met energizers), blijken deze meteen inhoudelijker te zijn. Dat leidt met een kleine groep uiteraard ook tot meer gelegenheid voor zoeken naar meerdere toepassingsmogelijkheden., Daar wordt deze zaterdag dan ook ruimschoots gebruik van gemaakt. Beetje bij beetje vullen ze de ‘rugzakken’ met mogelijke activiteiten om op de eerste workshopdag te doen. De heldere dagindeling in de fases To Meet, To meet and connect, to connect and learn en to learn helpt daarbij zeker. Horen we ’s ochtends nog ‘Ik heb geen idee hoe ik zo’n eerste dag zou kunnen vullen,’ in de middag klinkt eerder ‘We zullen nog moeten kiezen straks.’ En zo hoort het ook, want vrijdag over een week volgt in Kenia nog een uitgebreide sessie met Keniaanse collega’s over het programma. En niet te vergeten, door de vraaggestuurde manier van werken gaan de vragen en uitdagingen van de workshopdeelnemers ook nog een belangrijke rol spelen.
Als een blok over enkele vaste onderdelen op de tweede workshopdag en een korte training in coachend feedback geven gedaan zijn, blijkt in de Challenge circle het vertrouwen aanzienlijk gegroeid. Samen met de al aanwezige dosis zin zal dat een vruchtbare mix blijken over 11 dagen.

Intussen werkt het Keniaanse directieteam hard aan het organiseren van de workshoplocaties, het verkrijgen van toestemming van de belangrijkste mensen in de sub county’s Lunga Lunga en Msambweni. En vooral van de director van de Teachers Service Commission (TSC), de werkgever van alle leraren. Je kunt je niet voorstellen hoe belangrijk een goede band met deze mensen is. En natuurlijk hoe zij ons werk waarderen. Dan zijn er nog de officiële uitnodigingen voor de deelnemers, waardoor straks naar schatting zo’n 400 Keniaanse collega’s in hun vrije weekend naar de workshops zullen komen.
Tenslotte was daar nog de Keniaanse bestuursvergadering in het nieuw betrokken T4T-kantoor in Ukunda. Daarin stonden vooral de komende activiteiten op de agenda en werd de gezamenlijke vergadering van het gecombineerde Kenyaanse-Nederlandse bestuur in oktober voorbereid.

Koersplan 2026-2030 bijna gereed

Op 28 augustus heeft het Nederlandse bestuur de contouren van het Koersplan voor de komende 4 jaar in de steigers gezet. Het eerste concept kan deze maand naar de Keniaanse collega’s, die er hun ideeën nog aan kunnen toevoegen. We kunnen alvast vermelden dat ‘Shift the Power’, de overgang naar steeds meer autonomie van het Keniaanse bestuur een belangrijke rol zal spelen.

Wilde Ganzen organiseren opnieuw een Wilde Week

Na het enorme succes van dit jaar organiseert Wilde Ganzen in de maand april van 2027 nogmaals de Wilde Weken. Die houden voor ons in, dat alle donaties die in die maand bij Wilde Ganzen voor Teachers4teachers worden gestort, worden verdubbeld. Dit jaar heeft het ons € 15.000 subsidie opgeleverd. In januari volgt meer informatie.

Delen

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *